Do wakacji

Godzin
Minut
Sekund

Wyrównanie szans edukacyjnych uczniów w Psarach

Gmina Woźniki realizuje projekt pt.:

"Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów w Psarach"

współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach POKL 2007-2013

Priorytet: IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach. Działanie:9.1 Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty. Poddziałanie: 9.1.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych

Projektodawca - FUNDACJA ROZWOJU EDUKACJI I SPOŁECZEŃSTWA PRZYSZŁOŚĆ

Partner projektu - Gmina Woźniki

Okres realizacji projektu: 01.08.2014 - 30.06.2015

CEL GŁÓWNY PROJEKTU:

Wzrost jakości kształcenia w 3 szkołach na obszarach wiejskich w gminie Woźniki oraz wyrównanie szans edukacyjnych i zmniejszenie dysproporcji edukacyjnych 211 uczniów (118 dziewczynek), w tym 54 uczniów (23 dziewczynki) ze Specjalnymi Potrzebami Edukacyjnymi, zgodnie z ich zdiagnozowanymi potrzebami edukacyjnymi: LO w Psarach - 46 uczniów (37 dziewcząt), Gimnazjum w Psarach - 100 uczniów (50 dziewczynek), Szkoła Podstawowa w Psarach - 65 uczniów (31 dziewczynek), dzięki wdrożeniu programów rozwojowych do szkół.

DZIAŁANIA PODEJMOWANE W PROJEKCIE:

W ramach projektu realizowane będą następujące przedsięwzięcia:

• zajęcia dodatkowe, dydaktyczno-wyrównawcze, korekcyjno-kompensacyjne,

• indywidualne poradnictwo psychologiczno-pedagogiczne,

• doradztwo edukacyjno-zawodowe dla uczniów LO i gimnazjum,

• wycieczki edukacyjne.

GIMNAZJUM PSARY 2013-2014